Targi motoryzacyjne, MIMS Automechanika - Moskwa 2015MIMS Automechanika - Moskwa 2015, 20 edycja Targów Automechanika w Rosji, Moskwie.

1338 wystawców z 39 krajów na powierzchni 12 pawilonów odwiedziło w sumie 31239 ludzi.

Wybierając się na te targi chcieliśmy w głównej mierze sprawdzić jak wygląda rynek Alternatorów i Rozruszników na terenie Rosji, ilu tak naprawdę jest kluczowych graczy. Wygląda na to, że rynek ten praktycznie się już ustabilizował i w grze pozostało tylko kliku najsilniejszych graczy. Biorąc pod uwagę napis " Automechanika " w nazwie targów wziąłem klika dni zapasu, aby odwiedzić skrupulatnie całe targi. Powierzchnia oczywiście była całkiem spora, jednak myślę, że jak bym się streścił to można było by "załatwić" te targi w jeden dzień. Mając więcej czasu do dyspozycji, rozłożyłem wizytę na targach na 2 dni. Po klika spotkań na każdy dzień i trochę czasy na zwiedzenie targów. Jeżeli chodzi o ocenę targów z mojej perspektywy to myślę, że targi były udane i godne nazwy "Autmechaniki" przy najmniej na taką powierzchnie kraju, jaką jest Rosja. Na targach jak zwykle na każdym kroku można było nacieszyć oko pięknymi hostessami, modelkami oraz tancerkami xD Za każdym razem jak się zbierała zgraja gapiów w takiej ilości, że nie dało się przejść, piękne kobiety próbowały wabić do stoiska każdymi dozwolonymi metodami:)


W brew pozorom sama podróż i pobyt w Moskwie mogę porównać do najnormalniejszej podróży turystycznej:) , nie jednokrotnie udało mi się słyszeć przed podróżą różne ciche szepty typu "no wiesz, ale uważaj ..." Komunikacja miejska, lotnisko -> miasto -> hotel < - > targi, to pestka nawet jak nie znasz języka ;). Wspaniałe, piękne Moskiewskie Metro to świetna i tania forma transportu jak i zwiedzania, ponieważ np. w Tripadvisor można znaleźć Moskiewskie Metro, jako ciekawy szlak turystyczny, a wierzcie mi jest, na co popatrzeć :) Moskiewskie metro jest uważane za wzorcowy przykład architektury socrealizmu, dzięki czemu, jesteś wstanie nim dotrzeć do praktycznie każdego zakątka miasta bez problemu :) Szokiem dla mnie była ilość ludzi podróżujących metrem :)

Po dwóch dniach pobytu na targach, został mi jeden dzień wolny , nie tracąc czasu stwierdziłem, że pojadę odwiedzić Prezydenta Putina :) i jego twierdzę Kremlin :) Alternatory Rozruszniki nawet na Kremlu :) Kremlin, okolice i plac czerwony robi wrażenie. Zwiedzania, co nie miara :) , ale dla luźnego trusty jak ja 1 dzień na całość spokojnie wystarczy :) Piękny ogród przed i w Kremlinie, pogodę miałem fajną, więc udałem się do ogródka Prezydenta Putina na kawkę :) W sumie do odwiedzenia wewnątrz Kremla jest kilkanaście miejsc, muzeów itp.Jedzenie / Piwo / Hotel / Koszty

Jedzenie - pyszne, zupełnie jak u siebie czy gdziekolwiek indziej :) , między bardzo dużymi hotelami znalazłem super knajpkę/Pub, oczywiście nic nie rozumiałem ani kelnerzy, ale wystarczyło pokazać palcem i zaraz wszystko było jasne

Piwo - jako że jestem takim małym piwoszem kosztowałem kilku lokalnych piwek i kliku popularnych Rosyjskich, wszystkie bardzo dobre :) , hmm ślinka mi leci

Hotel - wysoki, czysty , drogi , bezpieczny itd. , itd. :) - ogólnie fajny

Koszty - biorąc pod uwagę czas, w jakim byłem i kryzys waluty, Jena to wszystkie koszty mogę porównać do mojego miasta np. Bielska - Białej, czy każdego innego średniego miasta w Polsce.

Poza przelotem i noclegami, podczas całego pobytu w Moskwie wydałem więcej na pamiątki niż na jedzenie, transport itd.

Podsumowując, gorąco polecam połączenie wizyty biznesowej i turystycznej w Moskwie.

Bardzo dziękuję osobą, które się ze mną spotkały i poświęciły mi trochę czasu :) mam nadzieję, że co najmniej kilka z niech przerodzi się w zdrowy biznes.

Kilka wybranych zdjęć:

CARGO
WoodAuto
Auto Starter
Prestolite
Leece Neville
Iskra -> Letrika
Letrika -> Iskra
Ika - GeBe
Mobiletron
Saprisa
Valeo
Bosch
Ghibaudi
Wilson
NTN
Koyo
WAI
Delco Remy
Magneti Marelli
MITSUBISHI
Zen
ZM
ERA
HUCO
Woodward
MAHLE
Kissling
INA FAQ
DENSO
Dixie
AMATEK
Carbotech
Magneton
DOOSAN
Hitachi
Niermann